Időjárás-archívum
Tihany időjárása: 2026. január
2026. január Tihanyban az átlaghőmérséklet -1,4 °C volt (a korábbi 24 év átlaga 0,7 °C), összesen 33,6 mm csapadék hullott 7 napon.
Átlaghőmérséklet
-1,4 °C
-2,1 °C az átlaghoz képest
Legmelegebb
7,8 °C
január 28., szerda
Leghidegebb
-11,2 °C
január 21., szerda
Csapadék
33,6 mm
átlag: 28,9 mm
Fagyos napok: 24 · hőségnapok (30 °C felett): 0 · csapadékos napok: 7 · mért napok: 31
Napi adatok
| Nap | Átlag | Min / max | Csapadék |
|---|---|---|---|
| január 1., csütörtök | 2,5 °C | -1,4° / 5,5° | – |
| január 2., péntek | 3,3 °C | 1,6° / 5,9° | – |
| január 3., szombat | 1,3 °C | -0,3° / 4,1° | 4,0 mm |
| január 4., vasárnap | -0,4 °C | -2,8° / 2,5° | – |
| január 5., hétfő | -2,9 °C | -6,0° / -1,2° | 2,8 mm |
| január 6., kedd | -1,7 °C | -2,9° / -0,5° | 5,6 mm |
| január 7., szerda | -2,0 °C | -2,9° / -1,5° | – |
| január 8., csütörtök | -3,2 °C | -4,2° / -1,9° | – |
| január 9., péntek | -4,7 °C | -9,3° / -3,1° | 3,0 mm |
| január 10., szombat | -4,2 °C | -5,4° / -2,3° | – |
| január 11., vasárnap | -3,6 °C | -7,2° / -1,2° | – |
| január 12., hétfő | -3,0 °C | -5,6° / -0,7° | – |
| január 13., kedd | -2,2 °C | -3,5° / 0,0° | – |
| január 14., szerda | -3,0 °C | -3,9° / -2,5° | – |
| január 15., csütörtök | -2,8 °C | -4,1° / -1,6° | – |
| január 16., péntek | -0,2 °C | -1,8° / 0,6° | 0,5 mm |
| január 17., szombat | 1,1 °C | 0,1° / 2,8° | – |
| január 18., vasárnap | -1,4 °C | -3,4° / 1,2° | – |
| január 19., hétfő | -5,9 °C | -9,1° / -1,8° | – |
| január 20., kedd | -6,6 °C | -7,6° / -5,5° | – |
| január 21., szerda | -8,5 °C | -11,2° / -6,1° | – |
| január 22., csütörtök | -4,8 °C | -8,3° / -2,0° | – |
| január 23., péntek | 0,0 °C | -2,0° / 1,4° | 0,6 mm |
| január 24., szombat | 0,1 °C | -1,3° / 1,3° | 0,7 mm |
| január 25., vasárnap | 1,2 °C | 0,2° / 2,2° | 3,3 mm |
| január 26., hétfő | 1,4 °C | 0,4° / 3,3° | – |
| január 27., kedd | -0,4 °C | -1,3° / 1,2° | – |
| január 28., szerda | 1,5 °C | -2,3° / 7,8° | 5,1 mm |
| január 29., csütörtök | 2,1 °C | 1,3° / 3,1° | 7,3 mm |
| január 30., péntek | 2,1 °C | 1,1° / 3,0° | 0,5 mm |
| január 31., szombat | 1,4 °C | 0,7° / 2,6° | 0,2 mm |
Mért adatok és közlemények: Meteorological Database, HungaroMet Nonprofit Zrt. (átlagolt, grafikusan megjelenített adatok, saját szellemi hozzájárulással). Előrejelzés: MET Norway (CC BY 4.0).